Big data ekstrasens
Ar kolegām pie pusdienām gribējām atrisināt pasaules problēmas, bet šoreiz nesanāca…
Būs vēlreiz jāaiziet pusdienās. Bet spriedām par nepatiesām ziņām, par facebook ļaunumu / labumu u.t.t.
Šajā sakarā atmiņā iešāvās šis video.

Video parāda to ka cilvēki pat nenojauš ar kādiem datiem dalās un kā kāds tos varētu tos izmantot.  Video uzrādītais gadījums ir amizants, bet citi šos datus varētu izmantot mazliet… savādāk.

Ir dzirdēti stāsti ka tiek piezvanīts un pateikts:”ka jūsu vīrs, draugs, dēls ir nokļuvis nelaimē un steidzami vajag palīdzēt, un ja (vīra,drauga,dēla) sociālā konta informāciju pietiekami, labi pasniedz taviem tuviniekiem, tad  var visādas blēņas sastāstīt. “Sveiki, esmu Arturs, jūsu dēla kolēģis, mēs kopā ar viņu mācījāmies Universitātē un es esmu pāris reizi bijis pie jums ciemos pie Ežu ezera, Juris ir nokavēja reisu Vācijā, un steidzami vajag naudu, es visu nomaksāšu, bet varbūt jums ir kādu nieku piemest. ”

Būtībā skaidrs viens ir tev savi dati ir jāaizsargā un tev ir rūpīgāk jāizvērtē ar ko tu dalies ar saviem datiem, es, neesmu labs piemērs, bet šāds video (kas augstāk) mazliet liek aizdomāties par saviem datiem, un ko tu “dod” citiem apskatīties, visticamāk lielākā daļā nenojauš un neuztraucas par to, bet vajadzētu.

Protams, nav atļauts šos datus izmantot neatrunātā veidā, bet lielās korporācijas un ne tikai, kas piedāvā “bezmaksas” servisus, jūsu datus izmanto šā vai tā, un tieša vai netiešā, tīšā vai caur caurumiem ļauj jūsu privātos datus izmantot arī citiem.

Es biju mazliet sātana  advokāts tajā ziņā, ka es es uzskatu, cilvēki paši ir atbildīgi par saviem datiem un kam viņi dod šos datus. Tu lieto servisu un esi piekritis lietošanas noteikumiem.
“Bet kurš tad lasa noteikumus?”  – nelasa, bet tas nav arguments pārcelt atbildību uz servisa piegādātāju.

Un noteikumu nelasīšana atgādināja par  šo South Park epizodi.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post